Himalaya tuzunun faydaları saymakla bitmiyor

Rafine tuzun vücudumuza zararları ortaya çıktıkça uzmanlar, tuzu azaltmamız konusunda uyarılarını her gün yineliyor. Oysa içerisinde onlarca  element bulunduran doğal Himalaya Tuzunun faydalarıise saymakla bitmiyor.

Su ile beraber zengin mineralleri hücre zarından geçirerek hemen enerjiye dönüştüren Himalaya tuzunun vücudumuz için yaşam kaynağı olduğu uzmanlarca açıklanıyor. Himalaya Tuzu diye bilinen ‘A kristal şeffaf 84 mineralli tuz’ su ile birlikte vücudumuzda oluşturduğu reaksiyonlarla bedenimizin elektriksel iletişimini sağlayarak, enerji oluşturuyor ve vücudun çalışmasını dengeliyor. Sağlıklı yaşamayı düstur edinmiş birçok kişinin kullanmaya başladığı bu doğal tuzun faydaları saymakla bitmiyor.

Tansiyondan kansere

Himalaya Kristal Tuzu, 250 milyon yıl önce temiz deniz sularının aşırı güneş ısısı nedeniyle kuruması ve yüksek basınç altında kristalleşmesiyle oluşmuş. Molekülleri hücre zarından geçebilecek tek tuz olan A kristal tuz, yüksek tansiyon, depresyon, stres, böbrek taşlarının ve kumlarının erimesi, kalp ritmini düzenleme ve kalp damar hastalıkları, migren, kemik erimesi, gut hastalığı, kireçlenme ve romatizma, kanserli hücrelerin oluşumunu önleme ve tedavisi, şeker hastalığı, alzheimer, astım, alerji ve   yaşlanmayı  geciktirme gibi pek çok rahatsızlığa iyi geliyor.

Geri Dön

ALIŞVERİŞ SEPETİ

Sepeti Boşalt