Kudretnarlı Macun

Fiyatı20
Ürün KoduHK000647789
Doğa Aktar Hızlı KargoSüper Hızlı Kargo

Hel - Kim Kudretnarlı Macun Faydaları : 

 Kudretnarı; değişik görünümüyle ilgi çeken meyvelerden biridir.Ham iken dış tarafı pürtüklü ve yeşil renkte olan meyve olgunlaştığı zaman parlak ve sarı bir renk alır.Ortası kendiliğinden yarılarak içindeki tohumları görülür bir şekil alır.Kudretnarı meyvesi esasen tropikal bölgelerin meyvesidir.Ancak ülkemizde bahçelerde süs bitkisi olarakta yetiştirilebilmektedir.

     Kudretnarı İçeriğindeki Maddeler ; 

  Rezin, Acı madde Memordicin ve uçucu yağ.

     Kudretnarı meyvesi hem dahilen hemde haricen kullanılabilmektedir.mide ülseri ve gastritte iyileştirici etkiye sahiptir, yumuşatıcı ve kabızlık gidericidir.olgun meyveleri zeytin yağı içerisnde bekletilip hazırlanan zeytinyağlı kudretnarlı karışım, egzema, yara, bazı cilt hastalıkları teavisinde dışardan yardımcı madde olarak kullanılabilir.

     Olgun meyvelerinin balla ezilerek macun haline getirilmiş şekli ise mide ve bağırsak hastalıklarında fayda sağladığı bilinmektedir.

     Damla sakızı; hastalıkların tedavisinde özellikle göğüs, böbrek, idrar yollarına çok faydalıdır.güçlü bir idrar söktürücüdür.Aynı şekilde mide yanmalarına ülser ve gastrit gibi hastalıkların tedavisinde kullanımı oldukça yaygın bir şekilde bilinmektedir.Mideyi rahatlatmaya yardımcı olur.

 Isırgan tohumu ; antik çağlardan beri insanlık tarafından çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan çok yıllık bir bitkidir.büyük ısırgan otu ve küçük ısırganotu olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.halk arasında kansere karşı yararlı olduğu bilinmektedir.

 İçeriğindeki maddeler; uçucu yağ, tanen, histamin, formik asit,kalsiyum, potasyum.

      Yüksek miktarda potasyum içerdiği için diüretik bir bitki sayılmaktadır.Almanya da diüretik etkisinden dolayı tıbbi çay olarak kabul görmektedir.Prostart ve idrar yolları iltihaplanmasında ve ödemlerde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. İltihaplı romatizma ve eklem romatizması şikayetlerinde yararlı olmaktadır.Yüksek tansiyon ve diebet hastalarına iyi gelmektedir.Ayrıca hücre yenileyici kan yapıcı ve anne sütünü artırıcı özellikleri bilinmektedir.

Zerdeçal; zencefilde olduğu gibi zerdeçalda da bitkinin kurutulmuş rizomları kullanılmaktadır.Tropical ülkelerin birçoğunluğunda ve Hindistanda yetiştirilmektedir.

  İçerisindeki maddeler; Rezin,Uçucu yağ, Sarı Pigment maddeler, Alkol ve Keton.

     Sarılık ve karaciğer hastalıklarının tedavisinde, safra hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.Sarı pigment maddesi kurkumin safra salgısını artırır.yemeklerde sos olarak da kullanılır.Mide rahatsızlığı bulunanların zerdeçalı çokça kullanmaları tavsiye edilir.safra kesesi taşlarında safra yollarının iyi çalışmadığı durumlarda da kullanılmaktadır.Hazmı kolaylaştırır,iştah açar ve iltihabı giderir.romatizma veşeker hastalığına yararlıdır.Ağır karaciğer rahatsızlığı, safra yolu tıkaıklığı, bağırsak tıkanıkları gibi sorunları tedavi etmede kullanılır.

Hel-Kim Kudretnarlı Macun İçeriği :

Kudret Narı, Keten Tohumu, Çam Sakızı, Zerdeçal, Ebegömeci, Kantaron, Anason, Rezene, Kimyon, Günlük, Harnup Pekmezi.420g dır.

Kullanım Şekli : 

Günde 3 defa yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir.Kullanmadan önce iyice karıştırınız.

Geri Dön

ALIŞVERİŞ SEPETİ

Sepeti Boşalt