Akzer Bronşit Macunu

Fiyatı10
Ürün KoduAK0144
Doğa Aktar Hızlı KargoSüper Hızlı Kargo

     Akzer Bronşit Macunu :

zencefil; anavatanı güney asya olan zencefil, hindistan başta olmak üzere endonezya,malezya,nijerya gibi tropikal bölgelerde ve çin de yetiştilmektedir.kendine has özel kokusu ve tadı ile değişik bir drogdur.

      zencefilin dini kültütümüzde önemli bir yeri vardır.müslümanlar da çok eski çağlardan beri kullanmıştır.kuran-ı kerim de de zencefil cennet nimetlerinden sayılmaktadır.

  zencefil içeriğindeki maddeler;

  Uçucu yağ, Rezin, Nişasta, Reçine, Müsilaj

      Zencefil; terletici özelliği ile vücudu rahatlatır.üst solunum yolu hastalıklarında, özellikle öksürükte yararlıdır.İdrar ve balgam söktürür.Balla macun yapılarak yenildiğinde vucut direncini artırır.İçeriğindeki shoagol gingeroller gibi buharlaşmayan reçinelerin etkisiyle bulantı giderici özellik kazanmaktadır.Bu nedenle hamileliğin ilk aşamalarında aşerme bulantılarında zararsız bir şekilde kullanılabilir.mide salgısını artırarak sindirimi düzenler.Kan sulandırıcı özelliği ile kollestrol ve hipertansiyon hastalarına tavsiye edilmektedir.Artrit hastalarına da iyi gelmektedir.

      Havlıcan; ana vatanı Hindistan ve Tropikal ülkeler olan havlıcan ülkemizde yetişmez.Öksürük çaylarının terkibine girer balgam söktürü göğüs yumuşatmaktan idrar tutamamak ve altını ıslatma hastalığına kadar sayısız hastalıklara şifalı bir bitki olarak kullanılır.Mide ekşimesi ve hazımsızlık gibi problemleri ortadan kaldırmaya yardımı olan bir bitkidir.İltihaplı romatizma hastalıklarında tavsiye edilen bir bitkidir.Özellikle öksürük ve balgamlanmada balgam söktürerek hastanın daha rahat nefes almasını sağlar.

      Keten tohumu; içeriğinde doymamış yağ asitlerinin çoğunluğu linoleik , linolenik ve oleik asitlerdir.Taşıdığı omega3 yağ asitleri damar koruyucu ve kalp güçlendiricidir.Omega3 sinir sistemi rahatsızlıklarında ve menepoz dönemi sıkıntılarında yararlı olmaktadır.Aynı zamanda iyi bir balgam sökücü ve nefes açıcı olarak ta  bilinmektedir.

       Zerdeçal; zencefilde olduğu gibi zerdeçalda da bitkinin kurutulmuş rizomları kullanılmaktadır.Tropical ülkelerin birçoğunluğunda ve Hindistanda yetiştirilmektedir.

  İçerisindeki maddeler; Rezin,Uçucu yağ, Sarı Pigment maddeler, Alkol ve Keton.

     Sarılık ve karaciğer hastalıklarının tedavisinde, safra hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.Sarı pigment maddesi kurkumin safra salgısını artırır.yemeklerde sos olarak da kullanılır.Mide rahatsızlığı bulunanların zerdeçalı çokça kullanmaları tavsiye edilir.safra kesesi taşlarında safra yollarının iyi çalışmadığı durumlarda da kullanılmaktadır.Hazmı kolaylaştırır,iştah açar ve iltihabı giderir.romatizma veşeker hastalığına yararlıdır.Ağır karaciğer rahatsızlığı, safra yolu tıkaıklığı, bağırsak tıkanıkları gibi sorunları tedavi etmede kullanılır.

   Meyan kökü;içeriğindeki maddeler, Flovan Türleri, Glycrrhizin Asit, Nişasta,Şekerler,Zamk Rezin.

       İç organlardaki iltihabı kurutucu ve önleyicidir.İçeriğideki saponin maddesinin etkisiyle, mide ülserinde ve mide tahrişlerinde yararlıdır.Flovan maddelerinin etikisyle spazm ve ağrı gidericidir.Bazı güçlü müshillerin karıda yaptığı ağrıyı azaltmak için spazm çözücü olarak kullanılır.Kortizon içermektedir, kortizon böbreküstü bezlerde oluşmaktadır.Hormona benzemektedir.Ateş düşürücü, ağrıları azaltıcı özelliği vardır.Ses kısıklığına iyi gelir.

      Meyan kökünden elde edilen meyan balı olarak satılan meyan kökü özütü egzema sedef gibi hastalıklara iyi gelmektedir.GA içeren özüt hidrokortizonlu kremler kadar etkilidir.

      çörekotu;ülkemizde neredeyse her alanda kullanılan bir üründür.ege bölgesinde burdur ısparta yörelerinde üretilmektedir.

içeriğindeki maddeler;

sabit yağ, uçucu yağ, acı madde, saponin, tanen nigellin ve connigellin alkaloidleri.

      iştah açıcı, anne sütünü artırıcı,idrar v e adet söktürücü özelliğe sahiptir.düzenli olarak alındığında bağışıklık sistemini artırır,başta kanser olmak üzere, hastalıklara karşı vücutta direnç oluşturmaktadır.İçeriğindeki nigellin maddesinin etkisiyle bronşları açarak balgam söktürmekte, astım, nefes darlığı hastalıklarını rahatlatmaktadır.Bileşimindeki saponin ve acı maddesi mideyi uyararak sindirim koaylaştırmaktadır.Çörekotunun tohumu ve yağı şeker hastalığına da iyi gelmektedir, yağı saçları güçlendirir,kepeklenmeyi ve saç dökülmesini giderir.Varis hastalığına yardımcı olur.Her geçen gün yeni şifası ortaya çıkmaktadır.

Akzer Bronşit Macun İçeriği:

Bal, zencefil, havlıcan, keten tohumu, zerdeçal, meyan kökü, çörek otu, meyan balı.

Kullanımı:

Günde 3 kere yemeklerden önce veya sonra kullanılır.Kullanmadan önce iyice karıştırmanız gerekir.

Geri Dön

ALIŞVERİŞ SEPETİ

Sepeti Boşalt